شروع ثبت نام بیست هفتمین دوره MBA دانشگاه تهران

شروع ثبت نام بیست و دومین دوره MBA دانشکده مدیریت دانشگاه تهران
شروع ثبت نام بیست و دومین دوره MBA دانشکده مدیریت دانشگاه تهران
مرداد ۳۱, ۱۳۹۵
دوره MBA | دوره DBA | دانشکده مدیریت| دانشگاه تهران| دوره MBA دانشکده مدیریت دانشگاه تهران
شروع ثبت نام بیست هفتمین دوره MBA دانشگاه تهرانReviewed by دانشکده مدیریت دانشگاه تهران on Dec 21Rating: 5.0دوره MBA دانشکده مدیریت دانشگاه تهرانشروع ثبت نام بیست هفتمین دوره MBA دانشگاه تهران

مدیریت راهبردی کسب و کار  (Master of Business Administration) یا به اختصار MBA (دوره mba) ، گنجینه ای است حاوی مهارتهای جدید و متفاوت برای حل مشکلات مدیریتی که با افزایش چشمگیرارزش استعدادها و توانمندی ها در جهان تجارت، به انسان دیدی برتر نسبت به مدیریت اعطا می نماید.این علم را می توان گشایشگر فرصتهای شغلی نامید، فرصتهایی که تاکنون پیش روی قرار نگرفته و ماحصل آنها، تغییر شغل سازمانی از یک پست فنی یا مهندسی به یک پست مدیریتی خواهد بود. رویکرد دوره MBA به مسائل رویکردی کاربردی است نه پژوهشی و تحقیقاتی. در حقیقت تمرکز دوره MBA روی یادگیری صرف دانش مدیریتی نیست و بیشتر روی بکارگیری دانش برای حل مسائل محیط کسب و کار تمرکز دارد. در واقع این دوره تولید علمی جدید نیست، بلکه دانشجویان این رشته به مفاهیم و ابزاری مجهز می شوند که قادر به حل مسائل مدیریتی دنیای واقعی شوند.

فارغ التحصیلان دوره های عالی MBA نیروهای کارآمد و موثری می شوند که بر افزایش کارایی و رشد سازمانها تأثیر بسزایی می‌گذارد.هدف اصلی دوره MBA این است که دانشجویان دوره دیده را به بخش های مختلفی از مشاغل مدیریتی و اجرایی معرفی کند و با این کار به کیفیت اجرایی این مشاغل اعتبار ببخشد. در سالهای اخیر دوره‌ MBA در کشورهای مختلف جهان به سرعت گسترش یافته و علاوه بر کشورهای غربی مانند آمریکا، کانادا و انگلستان در کشورهای دیگری مانند مالزی، هندوستان و کشورهای عربی نیز در حال برگزاری است.

درراستای آموزش عالی و ایجاد فرصتهای شغلی بیشتر برای دانش پذیرانی که علاقه مند به استفاده از آموزش ها و تجارب دانشگاهی، که از مهم ترین اهداف دانش گاه می باشد. دانشکده مدیریت دانشگاه تهران به عنوان قطب مدیریت ایران با بهرگیری از حداکثر توان علمی موجود و اساتید برجسته دانشگاه تهران اقدام به برگزاری دوره MBA به صورت فشرده در ۷ گرایش مختلف ( بازاریابی و فروش (محصول و بازار) مالی و حسابداری(بورس وسهام)، استراتژی، سیستم های اطلاعاتی، مدیریت پروژه، مدیریت شهری، مدیریت آموزشی) نموده است، تا بستر مناسبی برای کمک به توسعه و اشتغال و بهره وری برای صاحبان کسب و کار و مدیران ادارات و شرکتها فراهم بیاورد.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با تلفن های ۸۸۳۳۲۹۲۰-۰۲۱و۸۸۰۱۶۳۱۰-۰۲۱تماس حاصل فرمایید.

ضرورت واهمیت دوره

شرایط کنونی اقتصاد و بازار دنیا به گونه ای است که فعالیت و رقابت شرکت ها و سازمان‌ها در آن به مراتب سخت تر و شدیدتر شده است. کسب موفقیت و ماندگاری پایدار در چنین فضایی مستلزم بهره مندی سازمان ها و شرکت ها از نیروهای انسانی کارشناسی و مدیریتی توانمندی است که از دانش تخصصی، مهارت کاربردی و نگرش کسب و کاریبرخوردار باشند.به نظر می رسد دوره MBA با توجه به گرایش های پیش بینی شده در آن بتواند به این نیاز از جامعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور پاسخگو باشد.شایان ذکر است که در ۳۰ سال گذشته فارغ التحصیلان این دوره ها بالاترین میزان اشتغال و حقوق و مزایای دریافتی را به نسبت رشته های دیگر داشتند.   MBA   برای کسانی است که می خواهند وارد بازار کار حرفه ای مدیریت و مشاوره مدیریت شده یا به عنوان کارآفرین مشغول به کار شوند و مسیر شغلی خود را تغییر یا بهبود دهند. این دوره گواهی حرفه ای و مهارتی اثبات شایستگی شما در زمینه علم مدیریت می باشد.

گرایش ها

در راستای گسترش آموزش عالی و ایجاد فرصتهای بیشتر برای دانش پژوهانی که خواستار ادامه تحصیلات در دوره های کاربردی هستند،     دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با بهره گیری حداکثری از توان علمی موجود و برجسته ترین اساتید دانشگاه تهران اقدام به برگزاری دوره MBA به صورت فشرده یکساله و در گرایشهای مختلف برگزار نموده است.

استراتژی….

بازاریابی….

مالی وحسابداری…

مدیریت پروژه….

مدیریت سیستم های اطلاعاتی…

مدیریت آموزش….

مخاطبان دوره

شرکت در این دوره ها به کلیه‌ی علاقه مندان به این رشته به خصوص به :

مدیران سطوح مختلف سازمان ها و شرکت ها

مدیران مشاغل و صاحبان کارگاه ها، کارخانه ها و بنگاه های صنعتی

کارشناسان و کارمندان سازمان ها و شرکت ها

دانشجویان و فارغ التحصیلان در رشته های مختلف

پیشنهاد می شود.

بعنوان یک دانشپذیر شما با شرکت در دوره MBA و اخذ گواهینامه می توانید مطمئن به یافتن موقعیت شغلی مناسبی باشید که هدف آن ارتقای مهارت های نیروی انسانی، افزایش کیفیت امور تجاری و تحول در چگونگی مدیریت آن شغل است، همچنین بعنوان صاحبان مشاغل یا فعالان اقتصادی با شرکت در این دوره ها و أخذ گواهینامه آن در مدیریت کلیه امور از پذیرش نیروی انسانی تا مدیریت فروش و کنترل منابع ورودی و خروجی و بهینه سازی مصارف انرژی تحول ایجاد خواهید کرد.در صورتی که مدیر یک مجموعه دارای گواهینامه MBA باشد، کیفیت کلی آن برند افزایش خواهد یافت و این خود باعث هموار شدن راه آن شغل برای توسعه روزافزون می شود.

گواهینامه پایان دوره

گواهینامه دوره MBA از دانشکده مدیریت دانشگاه تهران اعطا خواهد شد.

زمانبندی

*** دوره به صورت ۱ سال و در ۳ ترم شامل ۱- ترم دروس پایه ۲- ترم دروس اصلی ۳- ترم دروس تخصصی برگزار می شود.

*** در ترم اول و ترم دوم جمعا ۲۰۴ ساعت وترم سوم شامل جمعا ۹۶ ساعت می باشد که در مجموع دوره یکساله ۳۰۰ ساعت شامل ۱۴ درس را سپری می نماید.

*** برای سهولت در امر تحصیل عزیزان شاغل کلاس ها فقط ساعات غیر اداری تشکیل می شود.

شرایط ثبت نام

*** دارا بودن مدرک کارشناسی

*** در شرایط ورود به دوره تنها توان و قابلیت‌های مدیریتی داوطلبان در نظر گرفته می‌شود، بدیهی است که با توجه به محدودیت ظرفیت کلاس ها و دوره برای اولویت دادن در امر پذیرش نیاز به بررسی رزومه متقاضیان می باشد.

*** قبل از مرحله ثبت نام نهایی از داوطلبان یک مصاحبه در مورد توانایی های متقاضی انجام خواهد شد.

دوره MBA دانشکده مدیریت دانشگاه تهران ، دوره MBA دانشگاه تهران ، دوره mba ، دوره های mba دانشکده مدیریت دانشگاه تهران ، دوره mba دانشگاه تهران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *