پیش بینی آینده کار

مدیریت سرمایه انسانی

 مدیریت سرمایه انسانی در طول زمان بسیار تغییر نکرده است این است که H(Human) در مدیریت سرمایه انسانی در مورد مردم است. مردم با سرعت تکنولوژی تکامل پیدا نمی کنند. در نتیجه، چالش های اصلی مدیریت سرمایه انسانی ثابت هستند: قرار دادن افراد مناسب در نقش های مناسب و ارائه کردن محیط کار مناسب به آن ها در حالی که مطابق با قوانین اشتغال است.

future

لیست زیر 10 مورد پیش بینی در مورد تغییر در آینده کار است:

چابکی نیروی کار تبدیل به مهمترین مفهوم مدیریت سرمایه انسانی خواهد شد

اغلب گفته می شود که تنها چیز ثابت تغییر است. در حال حاضر دقیق تر است که بگوییم تنها چیز ثابت سرعت همیشه افزایش یابنده برای تغییر است. تنها راه بقای شرکت ها در اقتصاد مدرن، این است که در انطباق با تغییر بازارها، فن آوری ها و چشم انداز های کسب و کار تغییر کنند. این امر نیاز به بهره گیری از ظرفیت ذاتی افراد برای یادگیری، رشد و نوآوری دارد.

 

کارکنان به سطوح جدید پیچیدگی می رسند

برای بیش از 100 سال، اکثر مردم "کارکنان" را به عنوان افرادی که برای کار کردن در محل کار به صورت تمام وقت یا پاره وقت استخدام شده اند، تفسیر کردند. این مفهوم به دلیل تغییر کمبودهای مهارتی، استخرهای کار جهانی و افزایش عظیم کار مجازی و قرارداد اشتغال تغییر کرده است. کارمند گرفتن دیگر به معنی استخدام کارکنان نیست. بلکه به معنای پیدا کردن ترکیب مناسب مهارت ها و تطابق آن ها با خواسته های کار مورد نظر با بهره گیری از نیروی کار فزاینده جهانی، مجازی و مشروط است. شرکت ها مجبور خواهند شد نیروی کار را دوباره تعریف کنند.
برنامه ریزی، استخدام، کارمند گیری و مدیریت برای کار در این بازار کار پیچیده.


تجربه کار تا حد زیادی بهبود خواهد یافت

فناوری زندگی ما را بسیار ساده تر و لذت بخش تر کرده است. پیدا کردن راه در اطراف شهر، خرید محصولات، تماس با دوستان ، تماشای فیلم و صدها تجربه زندگی دیگر از طریق فناوری های اجتماعی و تلفن همراه با استفاده از رابط های مصنوعی هوشمند و الگوریتم های ماشینی امکان پذیر شده است. ما شاهد رشد چشمگیر در استفاده از هوش مصنوعی، ربات چت، خدمات هوشمند، یادگیری ماشینی، راه حل های تلفن همراه و سیستم عامل های اجتماعی هستیم تا کار را لذت بخش تر، ساده ترو جذاب تر کند.

 

مدیریت عملکرد به یک راه حل تبدیل می شود، نه یک مشکل

مردم دهه هاست که از مدیریت عملکرد متنفر هستند. این موضوع به لطف شرکت هایی که مدیریت عملکرد را بازنگری می کنند و روی مربیگری مداوم و تصمیم گیری بر اساس تیم تمرکز دارند در حال تغییر است. ما به زودی به نقطه اوجی می رسیم که در آن بررسی سالیانه عذاب آور چیزی جز یک خاطره دردناک نخواهد بود و با فن آوری تلفن همراه جایگزین خواهد شد. راه حل های مداوم مدیریت عملکرد که کارمندان و مدیران هر دو قدر آن را دانسته و آن را دوست دارند.

 

بازپرداخت جبران خسارت

شرکت ها هر ساله برای افزایش شایستگی، پاداش و جبران سایر خسارت ها، میلیاردها دلار می پردازند. با این حال، تعداد کمی از آنها با اطمینان می توانند به این سوال پاسخ دهند: "بازده سرمایه گذاری شما روی هزینه های جبران خسارت برای افزایش مشارکت کارکنان، بهره وری و نگهداری چیست؟" شرکت ها می توانند بگویند چقدر هزینه برای جبران خسارت صرف کرده اند، اما نمیتوانند بگویند که صرف این پول عاقلانه بوده است یا نه. آینده جبران خسارت شامل فرآیندهای پیوسته ای خواهد بود که در آن کارکنان انواع مختلف پاداش های را از منابع مختلف دریافت می کنند و ارتباط سرمایه گذاریدر این موارد با افزایش بهره وری نیروی کار بررسی خواهد شد.

 

عدم تحمل بی عدالتی

برای مدت طولانی، شرکت ها نابرابری را به عنوان یک مشکل دیده اند، اما نه مشکلی که باید حل شود. با افزایش تنوع نیروی کار ، به ویژه افزایش زنان که در حال حاضر 50 درصد یا بیشتر کارکنان در بسیاری از زمینه ها رادر بر می گیرند، جامعه به نقطه ای رسیده است که که در آن نابرابری بر اساس عوامل غیر شغلی مانند جنسیت، قومیت ، و سن به طور آشکارا تصدیق شده و مورد توجه قرار گرفته است. شرکت های هوشمند، شیوه های مدیریت استعداد خود را مجددا طراحی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که تعصب پیش از این اتفاق بیافتد شناسایی شده است.


ظهور تکنولوژی رفاه

معنای زندگی 24 ساعت کار کردن و فعال بودن نیست. سرعت زیاد کار به معنای سوختن مردم است. شرکت ها نیازمند کارکنان هستند که بسیار فعال، خلاق و خدمات گرا هستند. اما این کار اگر کارکنان خسته، مضظرب و حواس پرت باشند غیرممکن است. در سال آینده، شرکت ها ابزارهای بهتری برای رفاه بیشتر کارکنان خود ایجاد خواهند کرد. با رشد انفجاری تکنولوژی رفاه در سطح مصرف کننده، مانند تولید ساعتهای هوشمند و تکنولوژی های تناسب اندام، بسیاری از کارفرمایان به دنبال این هستند که این ابزارها را به محل کار بیاورند. با این حال، سازمان هایی موفق خواهند بود که چنین فناوری هایی را برای کارکنان خود در دسترس و لذت بخش می سازند.

 

نمودارهای سازمان از رده خارج خواهند شد

صحبت های زیادی در مورد به روز کردن کسب و کار برای عصر دیجیتال وجود دارد، اما شرکت ها همچنان به مدیریت نیروی کار با استفاده از ابزارهایی که از زمان امپراتوری روم فقط کمی تغییر یافته است، می پردازند:برای مثال در مورد نمودار سازمانی سلسله مراتبی (نمودار سازماندهی). استفاده از نمودارهای سازماندهی برای تصمیمات مدیریتی نیروی کار، در جهان دیجیتال شده، هم احمقانه و هم خطرناک است. و در حالی که 2018 "سالی نیست که در آن تمامی نمودار های سازمانی از بین بروند، با این حال برخی از سازمان های پیشرفته شروع به تخریب نمودارهای سازمانی سنتی برای رویکردهای مدرن و دیجیتال خواهند کرد.

 https blogs images.forbes.com sap files 2017 12 shutterstock 595143419

از بین رفتن همه یا هیچ در مورد بازنشستگی

در سال 2018 تغییرات عمده در پویایی محیط های کاری در رابطه با نسل های قدیمی رخ می دهد. امروز، افراد دیگر طولانی تر زندگی کرده ، بنابراین طولانی تر کار میکنند - 60، 70 و حتی 80 سال. سازمان های آینده نگر نیاز دارند که این استعداد ماهر را در سازمان خود حفظ کنند، به خصوص به این دلیل که بسیاری از صنایع با کمبود مهارت های فزاینده مواجه هستند.
با این حال، این تغییر همچنین شرکتها را مجبور به بازنگری در مشاغل خواهد کرد؛ به عنوان مثال، بسیاری از موقعیت هایی که برای تمام وقت استفاده می شود، تبدیل به پاره وقت می شوند. در سال آینده، سازمان ها از دیدگاه سنتی همه یا هیچ در مورد بازنشستگی دست خواهند کشید.

 

رشد در تهدیدات امنیتی سایبری

Ware Ransom(نوعی حمله نرم افزاری) کار خود را در سال 2017 با حمله WannaCry و NotPetya آغاز کرد. در سال 2018، تهدیدات ware Ransom ادامه خواهد یافت. سیستم های منابع انسانی از لحاظ تاریخی هدف اصلی جنایتکاران اینترنتی نبوده اند. متاسفانه این تغییر خواهد کرد. تعداد زیادی از حملات توسط مجرمان اینترنتی علیه بخش های انسانی وجود خواهد داشت تا سازمان های بزرگتر را آلوده کنند. این روند در سال های آینده ادامه خواهد یافت. اگر یک چیز باشد که روانشناسان در طول سال ها درباره پیش بینی ها ثابت کرده باشند، این است که بهترین پیش بینی کننده رفتار آینده، رفتار گذشته است.


منبع: Forbes