فهرست مهارت های مدیریتی

مثال هایی از مهارت های مدیریتی

 737 medium


مفهوم مدیریت کسب و کار چیزی بیشتر از صرفا گفتن کاری است که کارکنان باید انجام دهند. مدیران باید سازمان کسب و کارو امور مالی و ارتباطات را درک کنند، و همچنین شناخت کاملی از بازار خاص محصول خود و فن آوری ها و سیاست های مربوط به آن داشته باشند. اگرچه مدیران لزوما مهمترین افراد در سازمان نیستند، کار آنها برای کمک به دیگران برای یکپارچه کار کردن حیاتی است.

 

مدیریت در مقابل مهارت های رهبری

مهارت های مدیریت با مهارت های رهبری همپوشانی دارند، زیرا هر دو شامل حل مسئله، تصمیم گیری، برنامه ریزی، نمایندگی، ارتباطات، و مدیریت زمان هستند. مدیران خوب اغلب رهبران خوب هستند. در عین حال این دو نقش متفاوت ازهم می باشند.

به طور کلی، مدیریت در مورد سازمان است. درواقع چیزی مکانیکی درمورد مکانیسم آن وجود دارد،البته نه به معنای منفی یک «عملکرد مکانیکی»، بلکه درمورد تمرکز آن روی تکنیک «چگونگی» ومدیریت به چگونگی انجام وظایف می پردازد. در عوض، رهبران روی "چرا"یی انجام کار، انگیزه و عامل الهام بخش آنها تمرکز می کنند. رهبری در مورد مردم است.الزاما نه همه رهبران مهارت مدیریت دارند، و نه همه مديران، مهارت این که رهبر باشند.

نقش حیاتی یک مدیر این است که اطمینان حاصل کند که تمامی اجزاء شرکت همگی باهم به درستی کار می کنند. بدون این ادغام، مشکلات بسیاری به وجود می آیند.

 

چگونه از لیست های مهارت استفاده کنید

مهارت های مدیریتی برای بسیاری از موقعیت های مختلف، در سطوح مختلف یک شرکت، از رهبران برتر تا ناظران متوسط، مهم هستند.

زمانی که به دنبال یافتن شغل هستید، در عنوان شغل ممکن است از کلمات "مدیر" یا "مدیریت" استفاده شده یا نشده باشد. برای مشخص کردن مهارت هایی که کارفرمای احتمالی شما در واقع به دنبال آن است، باید توصیف شغل را با دقت مطالعه کنید.

تحقیق دقیق در مورد شرکت نیز مهم است، تا مشخص شود که چه سبک مدیریتی کسب و کار به طور معمول استفاده می کند - و احتمالا چه نوع مهارت های جدیدی ممکن است نیاز داشته باشد.

هنگامی که شما می دانید که سازمان به دنبال چیست، می توانید این مهارت ها را در زمان ارائه درخواست و در مصاحبه خود به نمایش بگذارید.

نمونه هایی از چگونگی کامل کردن هر یک از این مهارت های مدیریت را آماده کنید تا بتوانید به پرسش های مصاحبه پاسخ دهید.
اگر چه در آنچه که شرکت ها به دنبال آن هستند و آنچه به آن نیاز دارند تفاوت وجود دارد، با این حال شما می توانید از اطلاعات زیر برای شناخت مهارت هایی که ممکن است نیاز داشته باشید استفاده کنید. ممکن است شما صلاحیت های بیشتر از آنچه فکر می کردید داشته باشید.

نمونه هایی از مهارت های مدیریت

بیشتر مهارت های مدیریت مربوط به پنج وظیفه اساسی است:

  • برنامه ریزی
  • سازماندهی
  • هماهنگی
  • هدایت و نظارت

 

برنامه ریزی

مدیران ممکن است شخصا در تهیه پیش نویس سیاست و استراتژی شرکت دخالت داشته باشند یانداشته باشند، اما حتی کسانی که دخالت ندارند باید توانایی لازم برای آن راداشته باشند. ممکن است به شما مسئولیت اهداف خاصی محول شود.در این صورت شما مسئول ایجاد راه هایی برای رسیدن به این اهداف می باشید. ممکن است نیاز به تنظیم برنامه شخص دیگری برای ایجاد هماهنگی با شرایط جدید وجود داشته باشد. در هر صورت، شما باید بدانید که منابع شما چیست، جدول زمانی و بودجه را ایجاد کرده و حوزه های وظایف و مسئولیت را مشخص کنید.

مهارت های مرتبط: تجزیه و تحلیل مشکلات تجاری، تجزیه و تحلیل هزینه ها، تفکر انتقادی، ایجاد طرح های جدید برای کسب و کار، توسعه، کارآفرینی، شناسایی علائق و منافع صاحبان سهام،پیشنهاد راه حل مشکلات تجاری، تحقیق، مهارت های کیفی، برنامه ریزی استراتژیک، تفکر استراتژیک، بهره برداری از فناوری اطلاعات برای تسهیل تصمیم گیری، نوشتن پیشنهادات برای طرح های تجاری یا پروژه ها، داشتن چشم انداز از وقایع.

business concept hand moving chess vector 19256078

سازماندهی

سازماندهی به طور کلی به معنی ایجاد ساختارهایی برای پشتیبانی یا اجرای یک طرح است که ممکن است شامل ایجاد یک سیستم جدید از افراد گزارش دهنده و گزارش گیرنده ،ایجاد طرح جدید برای دفتر، یا ساختن استراتژی و برنامه ریزی در مورد چگونگی انجام یک پروژه، چگونگی مدیریت کردن مهلت ها و نحوه اندازه گیری نقاط عطف باشد.

سازماندهی همچنین میتواند کمک به رهبران تحت هدایت شما تعریف شود که زیر شاخه ها را مدیریت می کنند. سازماندهی در مورد برنامه ریزی و پیش بینی است و نیاز به توانایی بالایی در درک دارد.

مهارت های مرتبط: دقت، توانایی های اداری وتحلیلی، ارزیابی عوامل موثر بر بهره وری، گفتگوهای تجاری، ایجاد ارتباط با مخاطبان خاص، نوآوری، تفکر منطقی، مذاکره، کار شبکه ای، پیگیری، ارائه، سخنرانی عمومی، راه های پیشنهادی برای افزایش بهره وری، دانش فنی ، فن آوری.

 

هماهنگی

مدیران باید بدانند چه اتفاقی می افتد، چه اتفاقی باید بیافتدو چه کسانی و چه چیزهایی برای انجام وظایف در دسترس هستند. اگر کسی سوءاستفاده کند، اگر کسی به کمک نیاز پیداکند، اگر مشکلی نادیده گرفته شود یا منابع مورد استفاده قرار نگیرد، یک مدیر باید مسئله را متوجه و اصلاح کند. هماهنگی مهارتی است که اجازه می دهد سازمان به عنوان یک واحد یکپارچه کار کند.

مهارت های مرتبط: سازگاری، سازگاری با تغییر شرایط کسب و کار، ایجاد رابطه سازنده، همکاری، ارتباط، دیپلماسی، هوش هیجانی، همدلی، تسهیل بحث گروهی، انعطاف پذیری، صداقت، تاثیر داشتن، گوش دادن، ارتباط غیر صوری، صبر، وقت شناسی، برنامه ریزی، برنامه ریزی برای متقاضیان برای مشاغل، سنجیدگی، آموزش، ساختن تیم،توانایی بودن مدیر تیم ویا بازیکن تیم، کار تیمی، مدیریت زمان.

 

هدایت

هدایت بخشی است که در آن مسئولیت را به عهده می گیرید و به مردم می گویید چه کاری باید انجام دهند، در غیر این صورت به عنوان نماینده، سفارش دهنده و تصمیم گیرنده شناخته می شوید. کسی باید این کار را انجام دهد و کسی که می تواند شما هستید.

مهارت های مرتبط: پافشاری، مدیریت اختلاف، حل اختلاف، تصمیم گیری، نمایندگی، ارائه سخنرانی ها، تقسیم کار، توانمند سازی، تعامل، اجرا، تمرکز، هدف، تعیین هدف، تعامل با افراد از پیشینه های مختلف، مهارت های بین فردی، رهبری، انگیزه، رفع موانع، بهره وری، حل مسائل، حرفه ای بودن، ارائه نقد سازنده، توصیه به کاهش هزینه ها، توصیه های بهبود فرآیندها، واکنش مناسب به انتقاد، مسئولیت، مدیریت فروش، حذف عدم اطمینان، ارتباطات کلامی.

 

نظارت

نظارت به معنی پیگیری آنچه در حال انجام است و درست کردن چیزهای است که به هم ریخته اند. این ممکن است شامل هر چیزی شود از بررسی مدل های کسب و کار و بررسی ناکارامدی ها تا چک کردن برای حصول اطمینان از این که پروژه در زمان مناسب وبراساس بودجه مناسب باشد. نظارت فاز نگهداری مدیریت است.

مهارت های مرتبط: دستیابی به اهداف، ارزیابی پیشرفت در جهت اهداف اداری، مدیریت بودجه، مدیریت بازرگانی، ایجاد بودجه برای واحدهای تجاری، ایجاد گزارش های مالی، ارزیابی نامزدهای شغلی، ارزیابی عملکرد کارکنان، مدیریت مالی، تهیه گزارش مالی، استخدام، تفسیر اطلاعات مالی، تفسیر مقررات حقوقی مورد نیاز برای کسب و کار، مصاحبه با نامزدان برای مشاغل، مدیریت محصول، مدیریت پروژه، مدیریت فرایند، استخدام استعدادهای درخشان، موفقیت، آموزش کارکنان، نوشتن گزارشات در مورد فعالیت های تجاری، درک امور مالی.

پست مدیریت یکی از پر درآمدترین و معتبر ترین مشاغل در کشور می باشد. به همین دلیل، مدیریت، خوب یا بد، می تواند تاثیر زیادی در زندگی بسیاری داشته باشد. مهارت های شما واقعا مهم است.

 

منبع:the balance careers