دوره dba دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

معرفی دوره DBA

بسیاری از مدیران ارشد و اجرایی سازمان‌ها و حتی فارغ‌التحصیلان دوره MBA تمایل دارند که به سطحی فراتر از مهارت‌های اکتسابی مدیران در دوره‌های MBA دست یابند و در نحوه مدیریت خود نسبت به سایر مدیران تمایزی کارآمد و موثر ایجاد کنند. به عبارتی بهتر، به درجه‌ بالاتری از هوشمندی در دانش مدیریت کسب‌و‌کارشان دست یابند .

دوره DBA که مخفف عبارت Doctorate of Business Administration است و از آن به عنوان دکتری مدیریت عالی کسب‌وکار یاد می‌شود؛ دوره‌ایست با رویکرد پژوهشی که این امکان را برای شما فراهم می‌آورد تا با به کارگیری دانش روز مدیریت، به بررسی مسائل و دغدغه‌های مختلف سازمان‌تان بپردازید. در طی این دوره، هوشمندی لازم در افراد ایجاد می‌شود تا بتوانند تئوری‌های روز مدیریتی را متناسب با شرایط بازار کار داخلی تعدیل کنند و از آن‌ها در راستای رسیدن به اهداف استراتژیک سازمان‌شان بهره ببرند و به توسعه و بهبود منافع کسب‌وکارهایشان دست یابند، همچنین با به کارگیری دانش ضمنی، اشتباهاتی که در بخش‌های مختلف سازمان می‌تواند رخ دهد را پیش‌بینی‌ کنند و راهکارهای کارآمد و موثر برای آن‌ اتخاذ نمایند.

 

دوره یک‌ساله DBA با قرار گرفتن در بالاترین سطح مدیریت عالی کسب‌وکار، برای مدیران حرفه‌ای و کارشناسان ارشدی طراحی شده است که دارای تجربه مدیریت یک بنگاه تجاری هستند . فارغ‌التحصیلان این دوره قادر خواهند بود مدیریتی نوین با رویکردی نوآورانه و آینده‌نگر را در سازمان خود، با توجه به پویایی‌های عصر حاضر و اهداف آتی، به اجرا درآورند .

ضرورت و اهمیت دوره DBA

https://fmut.ir/dba-course-faculty-of-management-university-of-tehran/سرعت پیشرفت، توسعه و نوآوری در عرصه‌های مختلف به گونه‌ای است که موجب شده طول عمر علوم مختلف تولید شده به طرز چشمگیری کاهش یابد. از طرفی ساختار سازمان‌ها روز به روز پیچیده تر از قبل می‌شود و اتخاذ تصمیم مدیریتی درست و متناسب با شرایط فعلی و در عین حال تامین‌کننده شرایط آتی، سخت‌تر از هر زمان دیگریست.

دوره DBA با رویکرد تحقیقاتی، مسائل و چالش‌های روز مدیریت بنگاه را از زاویه علم روز مدیریت تحلیل و بررسی می‌کند و راهکارهای کاربردی و عملی را، پیش روی مدیران سازمان‌ها قرار می‌دهد.

مزایای دوره DBA

در دوره DBA که به عنوان دکتری تحقیقاتی مدیریت حرفه‌ای کسب‌وکار از آن یاد می‌شود، ابعاد و جنبه‌های مختلف علوم مدیریتی را از زاویه نگاه علم روز مدیریت و با رویکردی کاربردی و عملی، مورد واکاوی قرار می‌دهد.

دانشگاه تهران به عنوان یکی از دانشگاه‌های برجسته ایران در عرصه مدیریت به منظور افزایش میزان توسعه و بهره‌وری در عرصه مدیریت اجرایی کسب‌وکارهای کشور، با بهره‌گیری از به روزترین الگوهای آموزشی و بهره‌مندی از کادر اساتید تراز اول و مجرب در این حوزه، اقدام به برگزاری دوره DBA در مرکز آموزش‌های کاربردی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران نموده است.

شرکت‌کنندگان دوره DBA همگی مدیران ارشد و رهبران سازمان‌ها هستند که تجربه سال‌های متمادی در پست‌های مختلف مدیریت را با خود به‌همراه دارند، از این رو، این دوره امکان ایجاد شبکه ارتباطی گسترده و غنی از تجارب کارآمد را بین صاحب‌نظران و مدیران ارشد این حوزه برای شما فراهم می آورد.

اگر به عنوان یک مدیر حرفه‌ای در پی حل یک چالش ذهنی در حوزه مدیریت هستید و یا در پی یافتن راه‌حل‌هایی برای حل مشکلات و مسائل موجود در سازمان‌تان می‌باشید، دوره DBA این توانمندی را در شما ایجاد خواهد کرد تا به این چالش‌ها و سوالات از منظر علمی و کاربردی پاسخ دهید.

مخاطبان دوره DBA

شرکت در این دوره‌ها به افرادی که در پی تدوین شیوه‌های نوین مدیریتی هستند و یا در پی اتخاذ راهکارهای علمی و کاربردی در جهت حل مسائل سازمان خود هستند توصیه می شود.

به طور کلی مخاطبان این دوره عبارتند از:

 

https://fmut.ir/dba-course-faculty-of-management-university-of-tehran/

شما پس از اتمام دوره DBA نه‌تنها فرصت‌های شغلی منحصربه‌فردی را می‌توانید تجربه کنید، بلکه ارتقا‌ دهنده شرایط اجرایی سازمان‌تان خواهید بود و همچنین می‌توانید خالق تغییرات کارآمد و نوین در عرصه مدیریت سازمان‌تان باشید.

محتوای دوره DBA

در مرکز آموزش‌های کاربردی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران؛ برنامه محتوایی دوره DBA در طول یک‌سال و در غالب ۳ پودمان طراحی شده است.

پودمان اول
رفتار سازمانی و دانش و مهارت‌های نوین رهبری
مدیریت سرمایه‌گذاری و بورس و اوراق بهادار
مدیریت منابع انسانی پیشرفته
مدیریت استراتژیک پیشرفته
بازاریابی پیشرفته
مدل‌های کسب‌وکار
روش تحقیق برای مدیران
پودمان دوم
مبانی و تحلیل صورت‌های مالی
تصمیم‌گیری برای مدیران
استراتژی‌های بازاریابی
تحلیل اقتصاد بین‌الملل
مدیریت تامین سرمایه
پودمان سوم
مدیریت ریسک شرکت‌ها
مدیریت زنجیره تامین و توزیع کالا و خدمات
تحلیل رفتار مصرف‌کننده
آینده‌پژوهی
خلاقیت، نوآوری،کارآفرینی و ایجاد کسب‌وکار

زمان و نحوه برگزاری کلاس‌ها

مدت دوره DBA یکسال بوده و در مجموع ۳۵۰ ساعت آموزشی می‌باشد.

برای سهولت در امر تحصیل عزیزان شاغل، کلاس‌ها به انتخاب خود دانش‌پذیران و در یکی از حالت‌های زیر برگزار می‌شود:

لازم به ذکر است که با توجه به برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری و آنلاین به طور هم‌زمان، انتخاب نحوه حضور در کلاس بر عهده خود دانش‌پذیران است.

شرایط و نحوه ثبت‌نام دوره DBA دانشکده مدیریت

https://fmut.ir/dba-course-faculty-of-management-university-of-tehran/

دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد و یا گواهینامه‌ای مبنی بر گذراندن دوره MBA

https://fmut.ir/dba-course-faculty-of-management-university-of-tehran/

دارا بودن حداقل 5 سال سابقه مدیریتی

https://fmut.ir/dba-course-faculty-of-management-university-of-tehran/

موفقیت در مصاحبه ورودی

پس از پر کردن فرم رزرو وقت مصاحبه حداکثر ظرف مدت ۴ روز کاری، با متقاضیان تماس گرفته خواهد شد.

گواهینامه

در پایان به دانش‌پذیران گواهینامه‌ای مبنی بر گذراندن این دوره‌ از دانشکده مدیریت دانشگاه تهران اعطا خواهد شد.

از دیگر ویژگی‌های این گواهینامه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نمونه گواهینامه دوره dba دانشگاه تهران